W ramach projektu „Organizacja Imprez Międzypokoleniowych” finansowanego przez Gminę Miejską Lubin włączyliśmy się w realizację Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który trwał od 6 do 12 grudnia.
Na Rynek w Lubinie zawitały stoiska z rękodziełem, regionalnymi produktami spożywczymi i grzanym winem. Każdy dzień miał swoją odrębną nazwę i charakterystyczną cechę z nią związaną. W poniedziałek 6 grudnia – „Mikołajki” z zabawami dla dzieci, które przygotowała Katarzyna Nimczyk z Animki Animatorzy. Nie mogło zabraknąć Mikołaja, który rozdawał słodycze i prezenty oraz występów dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 1 i 4 w Lubinie. Odbyło się również uroczyste rozświetlenie choinki i bożonarodzeniowych iluminacji przy akompaniamencie Narodowej Orkiestry Dętej. Na scenie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Cuprum Band”. Przez kolejne dwa dni na „Świątecznej Scenie Seniora” prezentowały się zespoły i soliści z naszego Domu oraz kapele ludowe i folklorystyczne z okolicznych miejscowości. Czwartek 9 grudnia upłynął pod nazwą „Anielskie Warsztaty”. Swoje świąteczne programy przedstawili uczestnicy WTZ „Przytulisko”, „Promyk”, „Słoneczko”, „Kameleon” i Świetlica Terapeutyczna Fundacji im. Św. Brata Alberta. „Świąteczną mozaikę” rozpoczął recital Kazimierza Mazura, a finałem dnia był występ zespołu z Grębocic „Magia Folkloru”. Rynek odwiedziły także 4 metrowe lalki z Wrocławskiego Teatru Formy i przedstawiły „Opowieść lalek z Betlejem”, ufundowaną przez Centrum Kultury „Muza”. W sobotę 11 grudnia wystąpiły Lubinianki: Ola Socha, Karolina Ziemlicka, Sławomir Darul z Lubomierza. Zespół „Szyszak” podgrzał atmosferę śpiewając klimatyczne kolędy i pastorałki. „Świąteczną scenę” zakończył występ Idy Tamary Zagórskiej i jej gości: Oliwii Rudek, Karoliny Krajewskiej, którym akompaniowała Natalia Czekanowska. Podczas Kiermaszu, jak co roku w licznej grupie pojawili się Mikołaje na motorach. Wystąpiła również kapela z Zakopanego „Góralska Hora”, zespół Grodzianki i Zbigniew Szparkowski. Dzieci odwiedzające kiermasz z radością uczestniczyły w animacjach przygotowanych przez Przemysława Tryniszewskiego – Klauna Wesołka z Zielonej Góry.
Dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia Seniorów „Trzeci Wiek”, a także instytucjom, jednostkom i organizacjom za aktywne uczestnictwo, wsparcie i cenną pomoc w realizacji projektu.