Kryzys pojawia się jako reakcja na trudną, nieoczekiwaną sytuację, z którą człowiek nie potrafi sobie poradzić. Jest to moment dezorganizacji i zamieszania. Często okazuje się wówczas, że znane nam sposoby rozwiązywania problemów nie działają. Pojawia się pytanie, co robić?
Większość sytuacji kryzysowych jest ograniczona czasowo. Jeśli jednak nie poradzimy sobie z daną, konkretną trudnością lub co gorsza będziemy udawać, że nic się nie dzieje, to kryzys może przekształcić się w serię nawracających problemów.
W sytuacji kryzysu ciężko jest samemu znaleźć rozwiązanie. Z pomocą przychodzą specjaliści, którzy zawodowo zajmują się pomaganiem. Głównym celem wsparcia jest zmobilizowanie własnych zasobów człowieka w problemowej, stresującej sytuacji. Rolą specjalisty jest pomoc osobie potrzebującej w odzyskaniu równowagi emocjonalnej i poczucia wpływu na swoje życie, a także nauka korzystania ze wsparcia osób bliskich czy instytucji.
Z takiej formy pomocy skorzystać można w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubinie. W ramach profilaktyki, psychoedukacji i terapii proponowane są następujące formy działalności:
ZAJĘCIA INDYWIDUALNE:
profilaktyka i konsultacje w obszarze:
Spotkania indywidualne odbywają się przy Al. Niepodległości 31.
ZAJĘCIA GRUPOWE:
wtorek, godzina 15:50-17:50,
piątek, godzina 16:00-18:00,
środa, godzina 16:30-18:30
Zajęcia grupowe odbywają się w siedzibie MOPS, przy ul. Kilińskiego 25a, pok. 102
Nabór do grup trwa przez cały rok.
PORADY PRAWNE:
Oferta Sekcji Profilaktyki Uzależnień jest bezpłatna, dobrowolna, skierowana do zainteresowanych mieszkańców Lubina.
Kontakt:
Sekcja Profilaktyki Uzależnień mieści się przy Al. Niepodległości 31
(boczne wejście od strony ul. Kilińskiego),
e-mail: profilaktyka@mops.lubin.pl,
tel. 76 847 63 55 oraz 72 320 77 07.